FANDOM


Dizzy sketch

To jest szkic artykułu.

Potrzebujemy twojej pomocy przy edycji tego artykułu. Rozwiń treść i opisy, dodaj linki, wgraj ilustracje.
C64 Longplay - The Great Giana Sisters (warpless)

C64 Longplay - The Great Giana Sisters (warpless)

The Great Giana Sisters gra platformowa, którą firma Time Warp Productions chciała nawiązać walkę z Nintendo i ich Super Mario Bros. Jej twórcy byli tak pewni siebie, że na pudełku z grą umieścili slogan: "Bracia są już historią". Właścicieli Commodore 64 do gry przekonać miały m.in. postacie głównych bohaterek - nietrudno sobie wyobrazić, że dwie szalone dziewczyny spotkają się z większą sympatią niż zdziwaczały, wąsaty hydraulik. A że rozgrywka w niczym nie ustępowała Super Mario Bros., to sukces wydawał się nieunikniony.

Niestety, rozgrywka "nie ustępowała" klasykowi Nintendo na tyle, że The Great Giana Sisters okazało się zwyczajnym plagiatem Super Mario Bros. Japońskiej firmie udało się zmusić producenta Giana Sisters do wycofania gry ze sprzedaży w zaledwie kilka dni po jej premierze i całkowicie powstrzymać przed wydaniem ukończonej już wersji na ZX Spectrum. The Great Giana Sisters zdążyło jednak trafić do nielegalnej dystrybucji, a dzięki pirackim wersjom gra szybko uzyskała status kultowej.

Za nieliczne oryginalne egzemplarze tej gry, które zachowały się na rynku, kolekcjonerzy są dziś w stanie zapłacić niemałe pieniądze.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.