FANDOM


Rampage

Ekran z gry

Rampage

Dostępne potwory

Rampage arcade

Automat do gry

Original Rampage Gameplay

Original Rampage Gameplay

Gra zręcznościowa wydana w 1986 roku prez Bally Midway . Rozgrywką nawiązuje do filmów o wielkich potworach niszczących miasto, takich jak: Godzilla czy King Kong.

FabułaEdytuj

Gracz wciela się w postać jednego z dostepnych potworów:

  • Gigantycznej małpy - George'a
  • Wielkiej jaszczurki - Lizzie
  • Olbrzymiego wilkołaka - Ralpha

Zgodnie z historią zawartą w grze każdy z bohaterów był kiedyś człowiekiem, jednak pod wpływem zewnętrznych czynników przemienił się w szalone monstrum którego jedynym celem jest sianie zniszczenia.

W każdej planszy potwory niszczą inne miasto znajdujące się w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Miastem startowym jest San Jose w Kaliforni.

RozgrywkaEdytuj

Każda plansza przedstawia wycinek miasta, który gracz musi zrównać z ziemią. Aby zniszczyć budynek gracz musi wspinając się po budynku zadać serię ciosów we wszystkie jego części. Kiedy runą wszystkei budynki plansza kończy się zwycięstwem gracza.

Przeszkadzają mu w tym mieszkańcy oraz w późniejszych etapach gry policja i ostatecznie wojsko. Początkowi przeciwnicy są praktycznie bezbronni jednak wraz z postępem gry poziom trudności znacznie rośnie.

Każdy potwór posiada taki sam zakres możliwości, różni się jedynie wygladem oraz kolorem pasku życia i licznika punktów. Gra oferuje bardzo bogaty, jak na rok w którym powstała, wachlarz możliwości interakcji ze światem. Monstra mogą chodzić, skać, wspinać się po budynkach, przeskakiwać z budynku na budynek, podnosić przedmioty, wymachiwać pięściami niszcząć pojazdy i budynki. Energię utraconą w walce z policją i wojskiem potwór może odnawiać chwytając i zjadając ludzi.

MultiplayerEdytuj

Gra umożliwia rozgrywkę dla wielu graczy. Mogą oni współpracować wspólnie niszcząć kolejne partie miasta, jednak potwory mogą również ze sobą walczyć.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.